انتخاب نرم افزار دبیرخانه |۵ نکته کلیدی در انتخاب نرم افزار دبیرخانه

انتخاب نرم افزار دبیرخانه |۵ نکته کلیدی در انتخاب نرم افزار دبیرخانه

نرم افزار دبیرخانه - دانلود رایگان نرم افزار دبیرخانه - نرم افزار دبیرخانه رایگان

انتخاب نرم افزار دبیرخانه از میان دبیرخانه های موجود در بازار به طور گسترده و چشمگیری از تنوع بسیار زیاد و چشمگیری برخوردار است همچنین تعداد شرکت هایی که این نرم افزار را ارائه می دهند نیز بسیار گسترده می باشد. البته لازم به ذکر می باشد بسیاری از وب سایت هایی که نرم افزار دبیرخانه را ارائه می دهند قابل اعتماد نبوده و انتخاب نرم افزار دبیرخانه و در پی آن خرید از آنها برابر است با هدر رفتن سرمایه، زمان و …!!!

 

بسیاری از این وب سایت ها در نگاه اول(ظاهر) ماهیت یک شرکت رسمی و ثبت شده را به بازدید کننده القاء می نمایند اما در باطن و پشت این وب سایت های به ظاهر زیبا و رسمی هیچ پشتوانه حقوقی و رسمی وجود ندارد.

به عبارت دیگر با شرکتی حقوقی و رسمی در ارتباط نخواهید بود، بلکه شما احتمالا در خوشبینانه ترین حالت با یک شخص برنامه نویس در ارتباط می باشید که که به عنوان شغل دوم یا شاید سوم یک نرم افزار اندیکاتور ساده را به عنوان نرم افزار دبیرخانه در یک وب سایت به فروش می رساند.

با توجه به اینکه امروزه راه اندازی یک وب سایت ساده هزینه چندانی ندارد و ظرف مدت یک هفته این اتفاق خواهد افتاد، بنابراین اگر شما برای اولین مرتبه و بدون هیچ تجربه استفاده قبلی و یا آشنایی قبلی با نرم افزارهای اداری در وب سایت گوگل(google.com) مراجعه نمایید و اقدام به جستجو نمایید به احتمال بسیار زیاد شاید نتوانید تفاوت میان وب سایت های رسمی و غیر رسمی را تشخیص دهید و اسیر این وب سایت ها می شوید.

غالبا این وب سایت ها هیچ تفاوتی با سایر وب سایت ها ندارند و دقیقا تمام قسمت های سایت مشابه سایت های شرکت های رسمی می باشد. از منوی تماس با ما گرفته تا مشتریان، محصولات و …

حتما بخوانید:  اجزای نامه و نحوه تنظیم آن

اولین و مهم ترین نکته ای که انتخاب نرم افزار دبیرخانه از چنین وب سایت هایی برای بازدید کننده به وجود می اورد این است که به احتمال بسیار زیاد یک تجربه کاربری بسیار بد خواهید داشت، و به طور کلی این تجربه کاربری به ذهنیت مشتری در خصوص سایر شرکت های ارائه دهنده نرم افزار تاثیر خواهد گذاشت و به نوعی یک بدبینی برای مشتری ایجاد می گردد.

 

حتما مطالعه فرمایید: تاثیر نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون اداری بر مدیریت سازمان

 

در اینجا ما قصد داریم به برخی از اشتباهاتی که کاربران ایرانی در انتخاب نرم افزار دبیرخانه به کار می برند اشاره نماییم تا شاید بازدید کنندگان با به کار بستن این موارد تجربه کاربری بسیار خوبی را برای خودشان رقم بزنند.

 

۱ – اعتبار سنجی وب سایت فروشنده جهت انتخاب نرم افزار دبیرخانه مناسب:

مهم ترین قسمت خرید یک نرم افزار دبیرخانه مناسب همین مورد می باشد به دلایلی که در ابتدا توضیح داده شد. تکنیکهای مختلفی برای کشف این موضوع وجود دارد که به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

 • تاریخ ثبت دامنه و نام خریدار دامنه :

  شما می توانید از طریق مراجعه به سایت whois مشخصات مورد نظر را ببینید از این روش متوجه خواهید شد وب سایتی که قصد خرید از آن را دارید چه مدت زمانی از راه اندازی آن می گذرد آیا قدیمی است یا هنوز یک ماه از راه اندازی و ساخت آن نمی گذرد . که این موضوع در تصمیم گیری شما بسیار کاربردی می باشد.

 • بررسی مجوزها:

  پس از بررسی اعتبار دامنه به قسمت مجوز ها مراجعه می کنیم شرکت های رسمی فعال در حوزه نرم افزار، ملزم به دریافت گواهی شورای عالی انفورماتیک می باشند. دریافت چنین گواهی یک فرایند اداری بسیار طولانی و پیچیده دارد و دریافت آن به منزله این است که این فروشنده یک فروشنده رسمی و مورد تایید می باشد و شما می بایست با مراجعه به سایت شورای عالی انفورماتیک از اعتبار گواهی این فروشنده اطلاع حاصل نمایید.

  مجوزهای دیگری هم وجود دارد که در اینجا به طور مختصر نام آن ذکر می گردد:
  گواهی ارزش افزوده، استفاده از نماد اعتماد الکترونیکی در وب سایت، استفاده از نشان ملی ثبت(رسانه های دیجیتالی) و غیره ..

 • بررسی قسمت تماس با ما و درباره ما:

  دراین قسمت اگر فروشنده اطلاعات شفاف و روشنی ( تلفن ثابت، همراه، آدرس ، سال تاسیس ، تعداد پرسنل ، نام مدیرعامل و …..) را درج کرده بود. با احتساب و بررسی موارد فوق می توان گفت قابل اعتماد می باشد.

   

  نرم افزار دبیرخانه - دانلود رایگان نرم افزار دبیرخانه - نرم افزار دبیرخانه رایگان - انتخاب نرم افزار دبیرخانه

۲- بررسی امکانات فروشندگان جهت انتخاب نرم افزار دبیرخانه:

نرم افزار دبیرخانه های موجود در بازار به طور معمول تمام نیازهایی که از یک نرم افزار دبیرخانه انتظار دارید را تحت پوشش قرار میدهند.برای مثال نمیتوان گفت یک نرم افزار گزینه ثبت نامه وارده را دارد و نرم افزار دیگری این گزینه را ندارد چنین چیزی اتفاق نخواهد افتادبلکه نکته ای که در خصوص بررسی امکانات فروشنده حائز اهمیت میباشد این است که باید بررسی کنیم که:

 • آیا این امکانات تمام نیازهای مارا تحت پوشش قرارمیدهدیانه؟
 • آیا این امکانات بصورت ظاهری میباشند یا در عمل کارایی لازم و مورد انتظار ما را خواهند داشت؟
 • فروشنده موردنظر نسبت به سایر فروشندگان چه امکان رقابتی را فراهم میکند؟
 • و…

 

حتما مطالعه فرمایید: امکانات نرم افزار دبیرخانه 

 

۳- بررسی خدمات پس از فروش رایگان(پشتیبانی رایگان):

این موضوع برای شما که خریدار نرم افزار دبیرخانه میباشید بسیارمهم است که بدانید محصول موردنظر تا چه مدت از پشتیبانی رایگان برخوردار است.(۳ماه،۶ماه،۱سال)

همچنین برای شما حائز اهمیت است که بدانید در ازای خرید نرم افزار موردنظر از یک شرکت وبسایت چه مزایا و ارزش افزوده ای شامل حال شما میشود.یا اینکه بدانید از زمان خرید تا زمان بهره برداری از محصول فوق روال کار به چه شکل است.

فروشنده به روز رسانی های نرم افزار را به چه صورت اطلاع رسانی مینماید.و این بروز رسانی ها را چگونه در اختیار شما قرار میدهد.در هنگام مواجه با مشکل شما به چه شکل میتوانید این مشکلات را اطلاع رسانی نمایید.نحوه برخورد و پاسخگویی پرسنل و فروشنده با شما به چه شکل استیا در هنگام بروز مشکل..،زمان پاسخگویی به مکالمات ..،در خواست ها و ..چگونه است.

 

دانلود رایگان نرم افزار دبیرخانه - نرم افزار دبیرخانه رایگان

۴- بررسی قیمت فروشندگان نرم افزاردبیرخانه:

همانند خرید سایر محصولات از سایر فروشندگان نرم افزار دبیرخانه قیمت تهیه فرمایید.با توجه به اینکه قیمت یک پارامتر تعیین کننده در انتخاب و خرید نرم افازر میباشد با این کار شما میتوانید برخی فروشندگان را از دایره انتخاب خود حذف یا اضافه نمایید.

نکته:تنها بر اساس پارامتر قیمت اقدام به حذف و یا اضافه کردن شرکت ها نفرماییدو حتما تایید موارد ذکرشده را مد نظر قراردهید.

 

۵- تهیه چک لیست جهت کمک به انتخاب نرم افزار دبیرخانه:

جهت بهترین انتخاب نرم افزار دبیرخانه پیشنهاد می گردد یک چک لیست از مشخصات، مزایا و معایب هرکدام از فروشندگان نرم افزار دبیرخانه تهیه فرمایید.با این کار می توانید پس از بررسی، یک دید کلی نسبت به شرکت های عرضه کننده پیدا نمایید که شما را به سمت بهترین گزینه سوق می دهد.

نرم افزار دبیرخانه - دانلود رایگان نرم افزار دبیرخانه - نرم افزار دبیرخانه رایگان

 

در پایان یک فایل نمونه جهت بررسی، انتخاب نرم افزار و در نهایت خرید برای شما قرار داده ایم که می توانید آن را دریافت نمایید.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
5 نکته کلیدی در انتخاب نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون اداری
Author Rating
51star1star1star1star1star

5 دیدگاه ها

 1. فخاری گفت:

  ممنون بابت اطلاعاتی که ارائه کردید.

  برای انتخاب محصول بسیار راهبردی بود.

  سپاس

 2. […] نرم افزار مناسب انتخاب نمایید. برای این منظور مقاله: چگونگی انتخاب و خرید نرم افزار آرشیو اسناد را برای مطالعه پیشنهاد می […]

 3. […] می گردد مقاله چگونگی خرید بهترین نرم افزار دبیرخانه و اتوماسیون را جهت انتخاب و خرید نرم افزار مطالعه […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *