اتوماسیون اداری و ارتباطات سازمانی

اتوماسیون اداری-ارتباطات سازمانی - یگانه

اتوماسیون اداری

امروزه در عصــر ســــرعت و ارتباطــات و با وجود شبکه های جهانی خارجی و داخلی (Internet , Intranet )، پایه و اساس ایجاد موضوعات مختلف بر مبنای سرعت انتقال داده ها از جائی به جای دیگر و امکان دسترسی سریع و آسان به داده ها پایه ریزی می شود .

لذا خود موضوع ارتباطات نیز از این موضوع استثناء نبوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است و چون بخش مهمی از ارتباطات هر سازمانی را ، مکاتبات آن سازمان تشکیل می دهد ، لذا اهمیت این موضوع در مکاتبات هر سازمان نیز خود را نشان می دهد .

در روش های سنتی و البته معمول فعلی،  مکاتبات سازمانی ( چه داخلی و چه خارجی ) با استفاده از نامه نگاری های معمول و بواسطه کاغذ انجام می پذیرد ، البته ممکن است در این راستا ، برای ارسال مکاتبات فوری تر از دستگاه هائی مانند نمابر نیز استفاده شود ، ولی آنچه مهم است اینکه همواره از این روش ها استفاده نمی شود .
با توجه به ایجاد شبکه ها و با توجه به این موضوع که اکثر نرم افزارهای امروزه با شبکه های فوق پشتیبانی می شوند ، امروزه برای تسهیل در امر مکاتبات و بالا بردن سرعت انتقال داده ها ، از نرم افزارهای تحت شبکه ای به نام نرم افزارهای اتوماسیون اداری می توان بهره برد .

حتما بخوانید:  سیستم الکترونیکی یک سازمان چه قابلیت هایی را دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *